czwartek, sierpień 1 2019, 10:16

Analiza ofert konsolidacyjnych w 2019 roku

Kredyt konsolidacyjny to jeden z podstawowych produktów restrukturyzacyjnych spotykanych w bankach. Podjęcie decyzji o restrukturyzacji zadłużenia wymaga od kredytobiorcy przedstawienia pozytywnej zdolności kredytowej, a w szczególnych przypadkach zabezpieczenia w postaci nieruchomości.

Jakie zabezpieczenia banki akceptują w ramach konsolidacji?

Nieruchomość to nie jedyne zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego. Niektóre banki akceptują poręczenia cywilne, co wyklucza potrzebę wykazywania stabilnych dochodów przez kredytobiorcę, blokady środków na rachunku i blokady papierów wartościowych. Najczęściej do konsolidacji nie potrzeba zakładania rachunku rozliczeniowego w konkretnym banku, czy zgody współmałżonka, chociaż warto przejrzeć zawsze regulamin pod tym kątem. Im większe zabezpieczenie przy kredycie konsolidacyjnym, tym dłuższy termin spłaty i niższa rata. Niestety w związku z wydłużaniem okresu kredytowania zmierzysz się z większymi kosztami całkowitymi. Bardzo ciekawa zaleta konsolidacji to natychmiastowe przejście na wakacje kredytowe po podpisaniu umowy. Co to oznacza? Kredytobiorca nie musi spłacać rat przez kilka miesięcy i w tym czasie podejmuje działania naprawcze w budżecie domowym. W każdym kredycie konsolidacyjnym można negocjować oprocentowanie, ale już po etapie rozpatrzenia zdolności kredytowej.

Dodatkowe możliwości przy konsolidacji zadłużenia

Minimalna kwota konsolidacji to najczęściej 1000 złotych, a maksymalna zależy od wartości nieruchomości, ale z reguły nie przekracza 200 000 złotych. Banki promują kredyty konsolidacyjne ciekawym połączeniem restrukturyzacji i zwykłego kredytu gotówkowego. Z kwoty konsolidacji wyodrębnia się pewną część na konsumpcję. To z reguły 20-25% całości środków na dowolne wydatki. Do wydania pozytywnej decyzji konsolidacyjnej nie wymaga się ubezpieczenia. Warto jednak przemyśleć ubezpieczenie od nieprzewidzianych zdarzeń losowych w momencie wyboru kredytu konsolidacyjnego na poziomie dziesięciu lat spłaty i dłuższym. Banki nie robią aktualnie problemów z wcześniejszą spłatą kredytu konsolidacyjnego, co daje szansę na obniżenie całkowitych kosztów zobowiązania. Restrukturyzacja zadłużenia, w której występuje bardzo niska rata i uśrednienie oprocentowania to najlepszy pomysł w okresie niskich stóp procentowych.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://wiecej-kasy.pl/index.php?trackback/21