poniedziałek, październik 1 2018, 12:46

Na czym polega właściwe pozyskanie kredytu gotówkowego?

Racjonalne pozyskanie kredytu gotówkowego to bez wątpienia sztuka. Niewiele osób orientuje się jeszcze, w jaki sposób należy pozyskiwać poważne zobowiązania, aby nie stracić majątku rodzinnego lub nie narazić się na inne problemy ekonomiczne. W artykule poznasz najważniejsze założenia dotyczące podpisywania umowy kredytowej, warto też o tym poczytać w serwisie https://www.17bankow.com.

Współpraca z bankami detalicznymi jest najbezpieczniejsza dla kredytobiorcy

Najbezpieczniej oczywiście pozyskać przychylność banków detalicznych podczas starań o kredyt gotówkowy. Ten instrument zadłużeniowy jest dostępny na stosunkowo krótkie terminy dla wszystkich pożyczkobiorców – maksymalnie na dziesięć lat zgodnie z ustawą o kredytach konsumenckich. Tylko ludzie z bardzo dużymi, potwierdzonymi dochodami są w stanie osiągnąć kwotę maksymalną kredytu gotówkowego, która wynosi ponad 250 000 złotych. Każdy bank detaliczny zgodnie z prawem bankowym i zgodnie z rekomendacjami Narodowego Banku Polskiego musi niezwykle dokładnie scharakteryzować zdolność kredytową klienta. Zdolność kredytowa to po prostu zdolność do systematycznego regulowania zobowiązań występujących w budżecie domowym. Od czego zatem zależy zdolność kredytowa? Głównie od wieku, od stanu cywilnego, od wartości (jakości) umowy o zatrudnienie, od prowadzenia działalności gospodarczej, od historii monitorowanej w Biurze Informacji Kredytowej i Gospodarczej. Coraz częściej trzeba przekroczyć też pewien poziom wieku, aby móc złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową. Wiek dwudziestu lub dwudziestu jeden lat to absolutne minimum, aby bank traktował klienta poważnie. Banki z reguły udzielają bez problemu kredytów osobom posiadającym umowę o pracę na czas nieokreślony, ewentualnie umowę zlecenie na większe kwoty. Coraz rzadziej pozytywnie rozpatruje się wnioski dotyczące umów o dzieło. W każdym razie liczy się również systematyczność wpływów na twój rachunek osobisty. Nawet małe wpływy, np. z renty czy emerytury warunkują uzyskanie całkiem solidnego kredytu gotówkowego. Warto zatem z takich szans od czasu do czasu korzystać. Banki detaliczne nie powinny zadawać pytań o celowość kredytu, chociaż taka kwestia może wystąpić grzecznościowo.

Pracuj nad zdolnością kredytową i szukaj ewentualnych alternatyw zadłużeniowych

Banki detaliczne doceniają bardziej lojalnych klientów. Jeżeli posiadasz w konkretnym banku rachunek osobisty, masz pozakładane lokaty, korzystasz na co dzień z kart kredytowych czy innych instrumentów, wtedy wniosek o kredyt gotówkowy to zazwyczaj czysta formalność. Celowe kredyty bywają znacznie tańsze od ogólnych, dlatego polowanie na promocje to całkiem dobry pomysł dający ogromny potencjał kredytobiorcy. W Polsce według różnych źródeł tylko 40-maksymalnie 50% ludzi posiada zdolność kredytową, która jest idealna dla banku detalicznego i pozwala na podjęcie kredytu gotówkowego. Większość osób nie posiada majątku dodatkowego pod zabezpieczenie, nie zna wartościowych poręczycieli. Wielu klientów miało też problemy ze spłatą zobowiązań, innych kredytów, rachunków bieżących, itp. W takim przypadku pozostaje ci alternatywa w postaci instytucji pozabankowej (parabanku). W parabankach też otrzymasz kredyt gotówkowy, ale znacznie droższy niż w banku detalicznym. Warto rozumieć, że instytucje pozabankowe muszą też stosować się do standardów ustawy antylichwiarskiej.

Na zakończenie

Kredyt gotówkowy i jego pozyskiwanie za pośrednictwem banku detalicznego jest względnie bezpieczne. Stabilny dochód daje dużą przewagę dla mocy nabywczej twojego gospodarstwa domowego.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://wiecej-kasy.pl/index.php?trackback/16