Lokata rentierska. - Więcej Kasy

czwartek, styczeń 26 2017, 13:14

Lokata rentierska.

Wiele osób ma dodatkowe pieniądze i nie wie co z nimi zrobić. Najgorsze co można to trzymać je w domu. Warto wpłacić je na lokatę bankową i jeszcze powiększyć swój kapitał początkowy. Wśród oferty banków znajdziemy dosyć ciekawy instrument finansowy jakim jest lokata rentierska. Jest ona umowa jaka zostaje zawarta pomiędzy bankiem, a klientem i dotyczy ona lokowania środków pieniężnych na dłuższy odcinek czasu. W przypadku lokaty rentierskiej bank wypłaca klientowi odsetki od wkładu na lokatę w określonych w umowie odstępach czasu.

Odsetki w lokacie rentierskiej.

W przypadku lokaty rentierskiej odsetki nie podlegają kapitalizacji. Właściciel lokaty ma je do swojej pełnej dyspozycji. Lokata jest idealna dla osób, które posiadają większą sumę pieniędzy, gdyż mają od tego o wiele większe odsetki i tym samym więcej zarobią na lokacie. Odsetki bieżące przeznaczane są na bieżące zobowiązania. Lokatę ma w swojej ofercie wiele banków i kierują ja one do osób, które mają regularny dochód od oszczędności jakie udało im się zgromadzić. Zaletą tejże lokaty jest jej oprocentowanie, które jest znacznie wyższe od oprocentowania innych lokat.

Minimalny wkład na lokatę.

W ofercie przygotowanej przez większość banków jest minimalna wpłata jaką należy uiścić zakładając lokatę rentierską. Wpłata ta może sięgać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych przez co z lokaty najczęściej korzystają osoby bardzo zamożne. Przykładem zarobienia na takiej lokacie może być taka sytuacja. Wpłacamy do banku pięćdziesiąt tysięcy złotych na okres jednego roku. W zamian bank oferuje nam oprocentowanie 6%. W każdym miesiącu otrzymujemy odsetki 0,5% od wpłaconej sumy, które dają nam 250 złotych. Taką sumę otrzymamy przez całe dwanaście miesięcy. Łączna suma jaką uda nam się zarobić na takiej lokacie jest dosyć duża. I tak pieniądze leżałyby na koncie, a tak będą na siebie zarabiać.

Chcąc skorzystać z takiej lokaty warto przejrzeć ofertę banku Nordea, NobleBanku, czy też MultiBanku. Warto też porównać warunki jakie oferuje każdy bank, a przede wszystkim zwrócić uwagę na oprocentowanie lokaty. Jeżeli znajdziemy dobrą ofertę możemy naprawdę całkiem nieźle zarobić. Warto zainwestować pieniądze, a nie trzymać je na nieoprocentowanym koncie, a co gorsza w domu.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://wiecej-kasy.pl/index.php?trackback/4